Jednodniowe wycieczki po Dolnym Śląsku

27 lutego 2019

Dolny Śląsk to bardzo atrakcyjny region pod kątem turystycznym. Liczne zabytki i piękna architektura miejska powodują, że dostępnych jest wiele miejsc do zwiedzania, które pozwalają bardzo miło spędzić czas i poznać historię regionu. Wycieczki po Dolnym Śląsku są świetną formą spędzenia czasu zarówno do osób młodszych jak i starszych. Przedstawiamy miejsca, które warto zobaczyć i które pozwolą poznać sam region oraz przedstawiamy jak wynająć auto z kierowcą, aby zwiedzanie było komfortowe.

Interesujące miejsca na Dolnym Śląsku

Mnogość atrakcji turystycznych na Dolnym Śląsku powoduje, że każda osoba w tym regionie znajdzie coś dla siebie.

Karpacz

Jednym z wartych odwiedzenia miejsc jest Karpacz. To położona w Sudetach miejscowość pozwala zdobyć najwyższy szczyt w Sudetach. Sama miejscowość również jest bardzo malownicza, a lokalna architektura może zrobić świetne wrażenie na wszystkich osobach. Karpacz to także mnogość restauracji oraz innych miejsc, w których można spędzić czas. Liczba atrakcji przygotowanych z myślą o turystach jest naprawdę duża.

auto z kierowcą

Ostrów Tumski we Wrocławiu

Kolejnym miejscem, które warto odwiedzić jest Ostrów Tumski we Wrocławiu. Ten malowniczy region wyróżnia się piękną architekturą. Jest to najstarsza dzielnica Wrocławia i stanowiła siedzibę pierwszych Piastów. Obecnie dzielnica jest świetną atrakcją we Wrocławiu, która umożliwia miłe spędzenie czasu i jest świetnym miejscem do spacerowania.

Zamek Książ w Wałbrzychu

Zamek ten jest trzecim największym w Polsce i stanowił siedzibę Piastów. Zamek powstał w latach 1288-1292. Obecnie jest jedną z głównych atrakcji turystycznych Wałbrzycha. Obiekt został w pełni przystosowany pod potrzeby turystów i powstała w nim strefa gastronomiczna. Osoby zainteresowane historią będą bardzo szczęśliwe z możliwości zwiedzania zamku.

Kopalnia złota w Złotym Stoku

Złoty Stok jest najstarszym ośrodkiem górniczym w Polsce. Ze znajdujących się w miejscowości złóż udało się wydobyć około 16 ton złota. Obecnie kopalnia, w której wydobywano złoto jest jedynie atrakcją turystyczną. Można zapoznać się w kopalni z metodami wydobywania złota oraz wykorzystywanym sprzętem. Dodatkowo można poznać samą historię regionu. Kopalnia jest tym samym jak najbardziej warta odwiedzenia.

Komfortowe wycieczki pozwalają na zwiedzenie Dolnego Śląska

Nasza firma jest w stanie wynająć auto z kierowcą dla osób zainteresowanych zwiedzaniem. Posiadamy flotę nowoczesnych pojazdów, a nasi kierowcy sprawnie komunikują się w językach obcych. Jesteśmy zatem w stanie zorganizować wycieczkę również dla obcokrajowców. Samochody z kierowcą pozwalają na bardzo komfortowe dotarcie do konkretnego punktu wycieczki i pełne zapoznanie się z nim. Kierowca za każdym razem poczeka przez tyle czasu ile to będzie konieczne.

Jeżeli zatem chcesz komfortowo zwiedzić Dolny Śląsk i zapoznać się z najciekawszymi atrakcjami turystycznymi w regionie to jak najbardziej warto zdecydować się na skorzystanie z oferty naszego przedsiębiorstwa. Zapraszamy do skorzystania z naszych jednodniowych wycieczek po Dolnym Śląsku.

Jeśli jesteś zainteresowany wycieczkami po Dolnym Śląsku, to skontaktuj się z firmą Ramzes przez telefon +48 601 70 33 31 lub mailowo pod adresem biuro@ramzes.wroclaw.pl.