Obsługa imprez firmowych – jak zadbać o szczegóły?

20 stycznia 2019

Organizacja imprezy dla pracowników to zawsze wyzwanie – niezależnie liczby osób, na których czeka rozrywka. Nocleg, catering, transport grupy zorganizowanej muszą być dopracowane zarówno pod kątem czasu jak i potrzeb osób.
Imprezy firmowe nie są dziś kaprysem pracowników, ale standardem, bez którego trudno prowadzić wysokiej jakości politykę pracowniczą. Teambuilding, budowa zespołu oraz zacieśnianie współpracy i relacji pomiędzy jego członkami, to jeden z fundamentów działalności działów HR. Warunkiem jest jednak odpowiednie zaplanowanie imprezy pod kątem atrakcji czy logistyki.
Organizacja z wyprzedzeniem jest szczególnie istotna w przypadku imprezy firmowej zaplanowanej na wieczór. Sprawna organizacja czasu jest niezbędna do tego, by połączyć zarówno część oficjalną – np. przemówienia właścicieli spółki – z bardziej swobodną. Innego charakteru wymagają imprezy firmowe, które z założenia mają służyć integracji pracowników poprzez wspólną realizację zadań opracowywanych przez animatorów.

Catering – jak pogodzić różne światy?

Usługa gastronomiczna to podstawa każdej imprezy firmowej. Mimo jej uniwersalności nie powinna być pozostawiona całkowicie do woli np. restauracji. Menu musi uwzględniać np. specyficzne oczekiwania pracowników. Warto przed organizacją kolacji sprawdzić, czy w grupie są osoby o nietypowych upodobaniach. Wegetarianizm czy weganizm mogą być wyzwaniem; często pojawia się też np. problem nietolerancji produktów glutenowych czy z laktozą. Szybki, nawet półoficjalny wywiad wśród pracowników pozwoli wychwycić ewentualne odstępstwa i uwzględnić nietypowe potrawy w menu.

Transport pracowników na spotkanie

W dobrym tonie jest dziś zapewnienie przejazdu pracowników do restauracji czy innego miejsca zabawy. Dzięki temu grupa unika problematycznego podziału kosztów czy też obciążenia za taksówki. Wynajem busa z kierowcą pozwala na swobodę pracowników i może być postrzegany przez nich jako wyjątkowo miły gest ze strony pracodawcy czy dyrekcji. Wspólny dojazd na imprezę firmową bywa też okazją do atrakcyjnej integracji niewielkiej grupy. Na kwestię transportu warto zwrócić szczególną uwagę niezależnie od dystansu – jest równie istotny w przypadku zabawy w centrum miasta jak i spotkania organizowanego kilkadziesiąt km od miejsca zamieszkania uczestników.

Atrakcje na spotkaniu firmowym

Organizacja imprezy pracowniczej powinna być okraszona kilkoma atrakcjami – ich stopień czy charakter zależy oczywiście od możliwości budżetowych organizatorów. Wbrew powszechnemu przekonaniu nie muszę one oznaczać minikoncertu znanego wokalisty czy show kabaretu znanego z telewizji. W przypadku mniejszych imprez świetnym pomysłem – np. przy okazji spotkań podsumowujących rok – bywają mini klipy generowane ze zdjęć otrzymanych przez pracowników. Imprezy są też dobrą okazją do wręczeń wyróżnień czy małych niespodzianek dla wybranych osób.
Planujesz organizację imprezy firmowej? Zadbaj o wszelkie szczegóły, a transport pracowników na zabawę zleć nam – zapewnimy bezpieczeństwo i komfort przejazdu.
Jeśli jesteś zainteresowany transportem na imprezy firmowe, to skontaktuj się z firmą Ramzes przez telefon +48 601 70 33 31 lub mailowo pod adresem biuro@ramzes.wroclaw.pl.